reklama

Návrat slávy starého nábytku: Odstartoval šestý ročník Slavkovského restaurování

16.5.2017 – Monika Slezáková
Slavkovský zámek dá znovu nahlédnout pod ruce restaurátorů
Slavkovské restaurování
Slavkovské restaurování

Letos proběhne na zámku Slavkov-Austerlitz již šestý ročník unikátní restaurátorské akce

Letos se na moravském zámku Slavkov-Austerlitz už po šesté otevřely dveře všem zájemcům o restaurování umělecko-řemeslných památek. Cílem akce je přiblížit milovníkům historie a široké veřejnosti obor restaurování a představit nejrůznější restaurátorské techniky.

V hlavní roli zámecký nábytek

Zatímco v uplynulých letech vrátili restaurátoři původní podobu více než desítce cenných historických předmětů, letos zaměří svou pozornost na dva klenoty ze zámeckého mobiliáře. Studenti, kteří si na Slavkově plní odbornou praxi, budou pracovat na historizujícím příborníku s řezbovanými prvky a ořechovém jídelním stole.

Letošní ročník Slavkovského restaurování proběhne ve dvou bězích. První z nich odstartovala 9. května a potrvá do 3. června. Po letních prázdninách se milovníci historických skvostů sejdou od 5. do 30. září.

Jedinečná akce je společným projektem zámku Slavkov – Austerlitz, restaurátorského ateliéru RR a Vyšší odborné školy restaurátorské v Brně. Více informací se dozvíte na Facebooku: http://www.facebook.com/SlavkovskeRestaurovani.

Foto, ilustrace: 
Klaudie Mikulová, Atelier RR
Zdroj: 
Klaudie Mikulová, Atelier RR
reklama